SERGİ

Birbirinden çarpıcı 5 yeni sergi

Gelenekler, tabular, kadın bedeni, tüketim çılgınlığı vs…  Birbirine taban taban zıt olduğu kadar da bağlantılı… Bu topraklarda yaşayıp da sorunlarından etkilenmemek mümkün değil. İşte bu etkileri yeni sergi çalışmalarına aktaran 5 sanatçı ve işleri.

Semiha Berksoy

Semiha Berksoy

Semiha Berksoy

Berksoy’un sıradışı yaşamına yayılan eserlerinden bir kesit sunan sergide, sanatçıya ait resim, ses kaydı, video, fotoğraf, kişisel obje ve belgeler yer alıyor. Bu seçki, sanatçının eserlerine farklı bir bakış açısı getirerek, sanat hayatını dinamik bir biçimde yorumluyor. Bu noktada şuna dikkat çekmek gerekir ki, Galerist ve Semiha Berksoy Vakfı’nın işbirliği, Berksoy’un eserlerinin dünyada tanıtımının yanı sıra, Semiha Berksoy Müzesi’nin kurulması için destek sağlamayı hedefliyor.

Tarih: 13 Kasım-10 Ocak Yer: Galerist Adres: Meşrutiyet Cad, No:67 K:1 Tepebaşı

Sena

Sena

Sena, “5”

Sena’nın yeni kişisel sergisindeki işler, yuva, aile, kadın, beden, doğum ve ölüm gibi konuların etrafında dönüyor. Zaten tüm bunlar, 1982 doğumlu sanatçının sanatında sürekli sorgulama içerisinde olduğu kavramlar. Yapıtlarında kadın ve çocuk cinayetlerini de ele alıyor. Bunu yaparken, sorgulamanın ötesinde bir rahatsızlık hissi olduğunu yansıtıyor. The Empire Project’te izleyebileceğiniz sergi, tuval, kağıt, taş heykel ve üç boyutlu denemelerden oluşuyor.

Tarih: 23 Ekim-29 Kasım Yer: The Empire Project Adres: Sıraselviler Cad, No: 10/4

Şükran Moral

Şükran Moral

Şükran Moral, “Welcome to Turkey”

Şükran Moral “Welcome to Turkey” sergisinde yine gelenek ve tabuları eleştiriyor. Nasıl mı? Mesela girişteki “Tales to a Young Girl” video enstalasyonu izlemek için diz çökmeniz gerekiyor. Sanatçı sanki izleyenleri videodaki şiddet gören kız çocuğundan diz çökerek özür diletiyor. Bu diz çökmenin ardından “Cehenneme Hoşgeldiniz” der gibi bizi kanlı gelinliğiyle bir kız çocuğu ve önünde yine kanlı bir Türkiye haritası yatağı bekliyor.

Tarih: 24 Eylül-6 Kasım Yer: Galeri Zilberman Adres: İstiklal Cad, No: 163, Mısır Apt, K: 3

Ilgın Seymen

Ilgın Seymen

Ilgın Seymen, “Forever Blind / Sonsuz Körlük”

Bu sergisinde günlük hayatın vazgeçilmez parçaları olan tüketim malzemelerinden yola çıkan Ilgın Seymen, çağımız insanının alışveriş odaklı yaşam modelini renkli, kara mizaha dayalı bir dille ele alıyor. Serginin ismi de zaten buradan geliyor. Yani sadece kendi gözlerimizi boyamaya odaklı kozmetik ürünlerin verdiği anlık mutlulukların körleşme yaratan sistemine gönderme yapıyor. Eseleri San Francisco, New York, Berlin ve Seul’de gösterilen Ilgın Seymen, heykel, kağıt çalışması, kolaj ve yerleştirme teknikleriyle çalışmış.

Tarih: 22 Ekim-29 Kasım Yer: art ON Istanbul Adres: Şair Nedim Cad, No: 4, Akaretler

Hasan Pehlevan

Hasan Pehlevan

Hasan Pehlevan, “Ev / Home”

“Ev” imgesi üzerinden hareketle imajlar üreten Hasan Pehlevan, bu üçüncü kişisel sergisinde adeta dünyayı tekrardan renklendirirken, renkler ile yaşam arasında bağ kurmaya çalışıyor. Sanatçıya göre “ev”, doğanın bir yanılsamasıdır. Tavandan odaya yansıyan yapay ışık, duvarların rengi, üzerinde yaşadığı halı, beslendiği mutfak onun için doğanın ta kendisidir. Tarih: 21 Ekim-15 Kasım Yer: Merkur Gallery Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Tel: (0212) 225 37 37

 

KADIKÖY TİYATRO SAHNELERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

En iddialı Ferzan Özpetek Filmleri

Sonraki liste

Yeni başlayanlar için en iyi tenis kulüpleri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!