MÜZİK

Bu yaz kaçırılmaması gereken 10 konser

BAZI konserler olur ki, fırsat ayağınıza sadece bir kez gelmiş olabilir. Biz şimdiden haber verelim de karar size kalsın… Şimdiye kadar açıklanan isimler doğrultusunda bu yaz kaçırılmayacak 10 konser: > Dany Brillant Nouvelle Vague > Jessie J > Zaz > Guns’N’Roses > Chris de Burgh > Morrissey > Feist > Red Hot Chili Peppers > Madonna

Dany Brillant

Fransa’nın en ünlü sanatçılarından Dany Brillant, Akdeniz ritimlerinden Fransız şansonlarına ve Porto Riko ezgilerine uzanan geniş repertuarıyla sahnede olacak. Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin kesiştiği Tunus’ta doğup büyüyen şarkıcı, ilk albümünü 1991 yılında, 26 yaşında çıkardı. Tarih: 11 Haziran Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi Bilet: 250, 225, 175, 150 TL.

 

Nouvelle Vague

Nouvelle Vague ‘Dawn of Innocence’ (Masumiyetin Doğuşu) müzikalkabaresi ile Pozitif Günler kapsamında sahne alacak. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi bulunan grup, 80’lerin ünlü new wave ve punk parçalarına yaptıkları bossa-nova coverları içeren ilk albümleriyle dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı. Tarih: 25 Haziran Yer: Küçükçiftlik Park Bilet: VIP 220 TL, sahne önü 112 TL, tam 56 TL, öğrenci 45 TL.

 

Jessie J

Asıl adı Jessica Ellen Cornish olan İngilizlerin en genç pop idolü haline gelen Jessie J, R&B, pop ve hip hop soundlarını kendi egzantrik ve enerjik yorumuyla birleştiriyor. 2010 yılında BBC Sound ödüllerinde Sound of 2011 ödülünü kazanan şarkıcı, 2011’de ise BRIT Ödülleri’nde en iyi çıkış yapan sanatçı ödülüne layık görülmüştü. Tarih: 26 Haziran Yer: Küçükçiftlik Park Bilet: VIP ayakta 327 TL, sahne önü 138 TL, tam 78.50 TL, öğrenci 56 TL.

 

Zaz

Paris sokaklarında verdiği canlı konserler sayesinde keşfedildi ve kısa süre içerisinde Youtube üzerinde rekorlar kıran videosuyla zirveye yükseldi. ‘Je Veux’ şarkısıyla uzun süre müzik listelerinde ilk sırada kalmayı başaran Fransız şarkıcı Zaz, Efes Pilsen’in katkılarıyla yeniden Türkiye’ye geliyor. Geçen yıl ilk kez ülkemize gelen Zaz’ın konser biletleri kısa süre içinde tükenmiş ve çok büyük ilgi görmüştü. Tarih: 27 Haziran Yer: Küçükçiftlik Park Bilet: VIP ayakta 272.50 TL, sahne önü 166.50 TL, tam 89.75 TL, öğrenci 67.25 TL.

 

Guns’N’Roses

Guns’N’Roses 4-7 Temmuz arasında düzenlenecek Tuborg GoldFest kapsamında konser verecek. Parkorman’ın yenilenen çehresiyle bu yazın konuşulan festivallerinden olacak. Festivalin diğer dikkat çekici ismi Evanescence.  Tarih: 4 Temmuz Yer: Parkorman Bilet: VIP 530 TL, sahne önü 371 TL, normal 148.50 TL.

 

Chris de Burgh

70’lerden günümüze romantizmin ünlü isimlerinden Chris de Burgh, ‘The Lady in Red’, ‘Don’t Pay the Ferryman’, ‘A Spaceman Came Travelling’ gibi klasiklerini seslendirecek. İngiliz şarkıcının özel sahne şovu da olacak. Tarih: 10 Temmuz Yer: Küçükçiftlik Park Bilet: VIP ayakta 200 TL, oturmalı kategori (1) 140 TL, oturmalı kategori (2) 110 TL, ayakta 90 TL.

 

Morrissey

İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Morrissey, 19. İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbul’da. Etkileyici sesi, şiirsel şarkı sözleri, güçlü sahne karizması ve aktivist kişiliğiyle tanınan şarkıcı, -The Smiths sonrası- son yıllarda yayınladığı albümlerde eski gücünden hiçbir şey kaybetmediğini ispatladı. Tarih: 19 Temmuz Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi Bilet: 28 Nisan’da satışa çıkıyor

 

Feist

Dört Grammy adaylığı, altı Juno ödülü bulunan ve The Reminder adlı albümüyle Shortlist Music Prize’ı kazanan Feist, 2011’de Metals albümünü yayımladı. İstanbul’da uzun zamandır beklenen Kanadalı ozan-şarkıcı, ‘1234’, ‘Inside Out’, ‘Mushaboom’, ‘I Feel It All’, ‘The Limit to Your Love’ ve ‘My Moon My Man’ gibi şarkılarının yanı sıra Kings of Convenience, Beck ve Wilco gibi sanatçı ve topluluklarla ortak çalışmalarıyla da tanınıyor.  Tarih: 25 Ağustos Yer: santralistanbul Bilet: Sahne önü tam 102 TL, sahne önü öğrenci 78 TL, diğer 78.50, 67.50, 56.50 TL.

 

Red Hot Chili Peppers

“Herkes geldi bir Red Hot Chili Peppers gelmedi!” dedik durduk. İşte sonunda beklenen zaman geldi… Yedi Grammy ödüllü ve multi-platinum sahibi Red Hot Chili Peppers tarihteki en başarılı rock gruplarının arasında gösteriliyor. Bugüne kadar 60 milyonun üzerinde albüm satışına imza atan grup, en iyi rock albümü, en iyi rock sanatçısı, en iyi rock performansı gibi birçok dalda Grammy ödülü kazandı. Tarih: 8 Eylül Yer: santralistanbul Bilet: Platinum ring 600 TL, golden ring 400 TL, kategori (1) 150 TL – TÜKENDİ, kategori (2) 125 TL.

 


Madonna

Madonna konseri de tabii ki bu yazın kaçırılmayacak konserlerinden. Hatta ilk sırada! Öyle ki biletleri ilk haftadan tükendi… Bu yüzden Madonna’nın 2012 dünya turnesi kapsamında düzenlenen bu konserini listemize katarak, konsere bilet alamayanları bu acı gerçekle tekrar yüzleştirmiş olabiliriz. “Ama çıkmamış candan ümit kesilmez, belki bir yerden son dakika bileti gelir!” diye noktayı koyalım…

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Yeni dalga 9 tiyatro oyunu

Sonraki liste

İz bırakan 8 film

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!