Yaşam

Farklı alanlarda 6 yarışma

 GÜNCEL sanat, müzik veya edebiyat… Farklı alanlarda kendinizi gösterebileceğiniz, başvuru tarihi başlayan 6 yarışma: İstanbul Tasarım Bienali Genç Caz Gitaristi Yarışması Full Art Prize 17. Roxy Müzik Günleri 1. Ulusal Gemi ve Yat Tasarımı Yarışması Kadın Kadına Öykü Yarışması

 

≈ İstanbul Tasarım Bienali

13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bienalin ‘Kusurluluk’ (Imperfection) olarak belirlenen temasından yola çıkarak hazırlanacak sergilere katılım için son başvuru tarihi 2 Haziran 2012. Bienalin küratörleri Emre Arolat ve Joseph Grima. Bienalde yer almak isteyen projeler için disipliner ve coğrafi bağlamda herhangi bir sınırlama yok. İstanbul Tasarım Bienali, mimariden fotoğrafa veya modaya kadar tüm yaratıcı alanlar dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye sahip olacak.

≈ Full Art Prize

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek. Ödülün asıl amacı güncel sanat alanına destek olmak. Ayrıntı vermek gerekirse, Türkiye’de yaşayan genç sanatçıları cesaretlendirmek, tanınmalarını sağlamak ve yenilikçi üretimlerin önünü açmak diyebiliriz. 40 yaş altı güncel sanatçılar katılabiliyor. 1 Nisan 2012’ye kadar www.fullartprize.org üzerinden başvuru yapılıyor. Birincilik ödülü alacak sanatçı, 25 bin TL para ödülü sahibi olacak. Son beş yıl içerisinde ürettiğiniz yapıtlarla başvuru yapabilirsiniz.

 

≈ Genç Caz Gitaristi Yarışması

Nardis Jazz Club, 27 Mart’ta üçüncü kez düzenliyor. Son başvuru tarihi 12 Mart. Yarışma, Türkiye’de amatör veya profesyonel olarak müzikle uğraşan genç gitaristlerin seslerini duyurmalarına destek olmayı amaçlıyor. Birinciye Godin 5th Ave. King Pin Caz gitar hediye edilecek. Yarışmaya katılmak için 35 yaşından küçük olmanız ve Nardis’e demo teslim etmeniz gerekiyor. Ayrıntılar için tıklayın.

 

≈ 17. Roxy Müzik Günleri

Zamanında Hayko Cepkin, Replikas, Aylin Aslım,Direc-t, Kurban, Gevende, Fairuz Derin Bulut gibi birçok ismin yarıştığı Roxy Müzik Günleri, bu yıl 16-17-18 Nisan 2012’de düzenlenecek. Son başvuru tarihi 28 Mart. Bu yılki jüride, Taner Öngür, Harun Tekin, Aylin Aslım, Koray Candemir, Oğuz Kaplangı, Hakan Özer, Özge Fışkın, Kanat Atkaya gibi isimler var. Birinci olan grup, dünyanın en önemli müzik festivallerinden Roskilde’yi izlemeye Danimarka’ya gidecek. Ayrıca We-Play’den single çıkaracak.

 

≈ 1. Ulusal Gemi ve Yat Tasarımı Yarışması

Gemi ve yat sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve tasarımın sektör için önemini vurgulamak amacıyla düzenleniyor. Yarışmanın konusu: İstanbul Limanı İdari sınırları içinde, yerel deniz trafiği kapsamında, tarifesiz sefer yapan, 12’den çok-100’den az sayıda  yolcu taşıyan, günlük gezi ve yolcu taşıma amaçlı, ‘green ship’ özelliklerine sahip yolcu gemisi özgün tasarımı yapmak. 31 Mart’a kadar başvurmak mümkün.

 

≈ Kadın Kadına Öykü Yarışması

Bu yıl yedincisi düzenleniyor. Kadınların kaleminden ‘mor’ temalı öyküler bekleniyor. Öykülerinizi 16 Nisan 2012’ye kadar, Kaos GL Derneği’ne göndermeniz gerekiyor. Tema şu cümlelerle anlatılmış:

“Gerçek olan hep elle mi tutulur? Herkes için tek bir gerçeklik mi var? Değişmez mi? Bize sunulan gerçeklik, gördüğümüz her şey bizim mi? Renkleri aynı mı görürüz? Hepsi herkes için aynı şeyi mi simgeler? Görünenin hissettirdiği aynı gibi dursa da; yaşadıklarımızın, yorumlarımızın, hissettiklerimizin, renklere yüklediğimiz anlamların farklılığı içinde başka türlü algıladık bazı renkleri.
‘Mor’ gibi…(…) Kadın kadına aşklarımızın, heyecanlarımızın, hüsranlarımızın ve sevinçlerimizin neresine düşer ‘mor’? Ya sizin için ‘mor’ neydi ve hayatınızın neresinde şimdi? Heyecanla bekliyoruz ‘mor’a bulanmış öykülerinizi…

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Şişhane mekanları 7 öneri

Sonraki liste

Peynir çeşitleri 5 adres

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!