SİNEMA

The Following dizisini izlemek için 5 sebep

Heyecandan ve gerilimden hoşlanıyorsanız, 2 Mart 2015’te üçüncü sezonu başlayacak olan The Following dizisi tam size göre. Henüz The Following’i keşfetmediyseniz, dizinin ilk iki sezonunu soluksuz izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Önce kısaca The Following’in konusundan bahsedelim:

Eski polis Ryan Hardy, seri katil Joe Carroll’ı yakalayarak hapse girmesine neden olmuş sonrasında emekli olmuştur. Carroll’ın hapisten akıllara durgunluk veren kaçışından sonra, Hardy bu azılı seri  katili en iyi tanıyan kişi olduğu için danışman olarak tekrar göreve çağrılır. Sonrası ise bir kedi fare oyunu… Gelelim The Following’i neden izlemeniz gerektiğine…

1. Polisi Kevin Bacon’ın, seri katili James Purefoy’un canlandırdığı dizide iki oyuncunun karşılıklı oyunları ve diyalogları müthiş. İkisi de çok akıllı karakterler ve katil Joe’da polis Ryan’a karşı gözle görülür bir meydan okuma var.

2. Polisiye edebiyata meraklıysanız, The Following sizi ayrıca cezbedecek. Çünkü aslında bir edebiyat profesörü olan katilimiz Carroll’ın Edgar Allan Poe eserlerine göndermeler yaptığı dizide, Poe’nun birçok eserinden alıntılar yer alıyor. Ve yakışıklı polisimiz Hardy de, Poe üzerinden giderek bunları tabii ki çözüyor. Joe Carroll, Poe’nun ölüm saplantısını ve sadece ölümde umut gören karakterlerini, yeniden kendi işlediği cinayetlerle canlandırıyor.

3. Nasıl mükemmel bir kaçış planı hazırlanır, The Following’de bunu da izliyoruz. İlk sezonda Joe’nun hapisten kaçışının sırrını çözen Hardy, onun bir internet ağı kurarak, kendisine adeta tapan bir katiler grubu kurduğunu da keşfediyor. Şimdiden uyaralım, bu kaçış hikayesi herkesi şaşırtacak kadar sıradışı.

4. İlk bölümlerde sadece genç kadınları öldüren Joe, sonraki bölümlerde Hardy’nin nefesini ensesinde hissettiği için işler çığrından çıkıyor. Kendisine engel olacağını düşündüğü herkesin ölüm fermanını çıkarıyor ve yarattığı katiller ordusuyla tüm engelleri ortadan kaldırıyor.

5. Dizinin diğer ilginç bir tarafı da sevdiğiniz bazı karakterin, ilerleyen bölümlerde Jeo’nun adamı olarak görmeniz. Sürprizlere hazır olun!

İyi seyirler! Görüşlerinizi bekliyoruz…

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Parkta Güzel Bir Gün oyununu izlemek için 3 neden

Sonraki liste

Beşiktaş'ta gidilecek 4 popüler balık restoranı

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!