SİNEMA

Hangi Game of Thrones savaşçısı favorin?

Game of Thrones dizisini bu kadar iyi yapan sadece konusu veya çekimleri olamaz. Her biri insanın farklı özelliklerini ortaya çıkaran karakterleri, çok katmanlı yapılarıyla dikkat çekiyor.

Jon Snow.

Jon Snow

Ned Stark’ın gayrımeşru oğlu, dizinin en önemli karakterlerinden biri. Zira onun sayesinde Yedi Krallığın kuzey sınırı Büyük Sur’u korumakla görevli Gece Nöbetçileri’ni ve bu büyülü ortamı tanıyoruz. Sezonlar ilerledikçe soğuk bakışlı bu genç adamın iç dünyasını da öğreniyoruz. O tam bir idealist.

Bran Stark.

 

Bran Stark

İlerleyen bölümlerde bizi çok şaşırtacağı kesin! “Bir daha yürüyemeyeceksin ama uçacaksın!” cümlesine tüyleri ürpermeyen yoktur herhalde. O dizinin en naif karakteri.

Jaime Lannister.

 

Jaime Lannister

Saray entrikalarından uzak duran Kral Katili lakaplı savaşçı, dizinin en “çekici” isimlerinden biri. Çünkü o, ya sevişirken ya da savaşırken yaşadığını düşünen biri. O tam bir hedonist.

Robb Stark.

Robb Stark

Babasının idamından sonra lordları tarafından kral ilan edilmiş, Kuzey’deki Kral olmuştu. Mavi gözleri, kızıl-kahverengi saçları ve atletik yapısıyla çok da yakışıklıydı. O, babası gibi onurun ve adaletin simgesiydi.

Oberyn Martell.

Oberyn Martell

Kıvrak zekası ve alaycı üslubuyla nevi şahsına münhasır Game of Thrones karakterlerinden biri. Kızıl Yılan olarak da bilinir. Dördü metresi Ellaria Sand’den olmak üzere sekiz gayrimeşru kızı vardı ama o da geçen sezonda aramızdan ayrılanlardan.

Tyrion Lannister.

Tyrion Lannister

Cüce olduğu ve annesi onu doğururken öldüğü için babasından hiç saygı ve sevgi görmeden büyümüş olması, onun en zayıf yönü. Hayat kadınlarına ilgisi de bu noktada ortaya çıkıyor. Ama dizinin en bilge ve hazır cevap adamı.

Khal Drogo.

Khal Drogo

Aramızdan ayrılalı çok oldu ama onu hala unutamadık… Önceleri korktuğumuz, sonra da bağrımıza baştığımız bu iri cüsseli yakışıklı adam, kesinlikle testosteronun vücut bulmuş hali!

 

Ned Stark.

Ned Stark

Ned Stark’tan bahsetmeden Game Of Thrones listesini bitirmek olmaz. Sadece birinci sezonda izledik onu ama onun yeri ayrı. Kimileri onu soğuk ve kibirli olarak tanımlarken, kimilerine göre o adeta onur ve adaletin sembolü. Çocuklarına göreyse dünyanın en iyi kalpli babası.

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Cecil Beaton sergisi: Yakın tarihten 10 unutulmaz kare

Sonraki liste

İyi ki bestelenmiş dedirten 10 Nazım Hikmet şiiri

Meltem Akgüden

Meltem Akgüden