Yaşam

Home ofis işler için 10 öneri

Home ofis işler, bir ofise bağımlı olmama nedeniyle cazip gelir birçoğumuza. Yeteneğimize göre yapabileceğimiz işlerin kimi biraz birikmişimiz olmasını, kimi sertifika almamızı, kimi de sadece deneyimimiz olmasını gerektirebilir. Aklınızda bir alternatif yoksa bu liste size yardımcı olacak.

1. Emlakçılık

Kariyerinde satış temsilciliği olanların biraz sektör bilgisiyle rahatça yapabileceği home ofis işler arasında. Bunun için elbette temsilcilik veren şirketlerden hem eğitim hem de marka desteği alabilirsiniz. İş planı programlarını ve internetin avantajlarını kullanarak zamanınızı efektif kullanabilirsiniz.

2. Ev yapımı çikolata ve şekerleme yapımı

Bu iş home ofis işler listenizin en tatlı maddesi olmaya aday. Her şey fabrikasyon olmaya başladığından beri doğal yapım gıdalara yönelim giderek artıyor hatta moda oldu desek yeridir. Mutfakla aranız iyiyse, büfelere, marketlere ve kafelere pazarlayabileceğiniz çikolata ya da şekerlemeleri, internetteki mecraları kullanarak daha geniş kitlelere de ulaştırabilirsiniz. Sıcaklık ayarları, saklama koşulları ve özel tarifler hakkında bilgi almayı unutmayın, yoksa ilk denemelerde emeğiniz boşa gidebilir.

3. Çevirmenlik

Yabancı diliniz (dilleriniz) çok iyiyse ve Türkçe yazı diliniz çeviri yapmaya müsaitse, bebeğinizden ayrılmadan rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş çevirmenlik. Bunun için ilanlar vermekle başlayabilirsiniz ama özellikle yayıncılık dünyasını düşünüyorsanız biraz çevre edinmenizde fayda var. Yayıncılık dışında teknik çeviriler de yapabilirsiniz; hukuk, maliye, muhasebe, satış vb.

4. Metin yazarlığı / Editörlük / Sosyal medya yönetimi

En çok rağbet gören home ofis işler arasında. Artık neredeyse her firmanın bir web sitesi var. Haliyle firmanın amacını, hedefini ilgi çekici hale getirecek metin yazarlarına, siteyi koordine edecek bir web editörüne ve sosyal medyasını yürütecek birine ihtiyaç söz konusu. Kaleminiz güçlüyse, dilbilgisi kurallarına hakimseniz hatta referans göstereceğiniz bir blogunuz da varsa kesinlikle denemeye değer bir iş!

5. Bilirkişilik hizmeti

Daha önce deneyiminizin olması artı puan getirebileceği gibi sertifika almanız da gerekebilir. Örneğin; hukuki davalarda işe yarayacak konularda uzmanlığınız varsa bilirkişi olarak avukatlarla çalışabilirsiniz. Ya da tamamen başka bir yerde durup, avukat ve bilirkişiyi bir araya getirebilirsiniz.

6. Dekoratörlük

Müteahhitlerle işbirliği yaparak gerek binanın iç mimarisi gerekse dekorasyonu konusunda kendinize bir alan seçebilirsiniz. Bunu home ofis işler arasında değerlendirmeyi düşünüyorsanız, deneyiminiz yoksa bir sertifika programına katılmalısınız. Dekorasyonunu yapacağınız yer için ihtiyaçları ve alışkanlıkları saptayacak anket yapmak, maliyete göre örnek tasarımlar hazırlamak gibi hizmetlerinizi anlatan bir dosya oluşturmanızda fayda var.

7. Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık için ihtiyacınız olan teknik bilgi ve beceriniz varsa yüzlerce alternatife sahipsiniz. Ama size tavsiyemiz bir konuda uzmanlaşmanız. Son zamanların en popüler işleri düğün ya da doğum fotoğrafçılığı olsa da gazete, dergi gibi mecralara çekimler yapabilir; doğum günleri, yılbaşı, tatil gibi birçok konseptte fotoğraf çekebilirsiniz. Örnek çekimlerinizi yüklediğiniz bir web sitesi ya da blog, reklamınızı yapmak için ideal.

8. Organizatör

Ev taşıma, düğün, özel günler (doğum günü, baby shower, ev partileri vb.), kurumsal toplantılar ve fuar gibi daha birçok konseptte uzmanlaşma şansınız var. Deneyiminiz yoksa bu işi yapan birinin yanında gözlemci olarak kalmak ve yaptığınız katkıları referans göstermek etkili olabilir. Kendinize sunacağınız hizmetleri anlatan bir katalog hazırlamak ikna edici ve güvenilir olacaktır.

9. Muhasebecilik

Hem deneyim hem de sertifika gerektirmesi yanında, kariyeriniz bu yönde ilerlediyse hiç zorlanmayacağız bir iş modeli olacaktır sizin için. Uzmanlık alanınızı ve verebileceğiniz hizmetleri anlatan bir ilan oluşturarak başlayabilirsiniz işe. Çalışmayı istediğiniz şirket küçük ya da büyük ölçekliyse ilanınızı ona göre detaylandırmayı unutmayın. Home ofis işler içinde çokça tercih edilen bir alan olduğunu belirtelim.

10. Tasarımcılık

Sıra geldi home ofis işler için listemizin son önerisine. Offline ya da online platformlar için reklam, broşür, web sitesi, logo vb. hazırlayabilirsiniz. Gerek reklam ajansları gerekse yayın kuruluşlarına halihazırdaki çalışmalarınızı gönderip anlaşmalar yapabilirsiniz. Yaratıcı olduğunuzu ama teknik bilgi eksikliğiniz bulunduğunu düşünüyorsanız kurslarla bu açığı kapatabilirsiniz. Tasarım gücünüzü kıyafetlerde ön plana çıkarmak istiyorsanız rotanızı butiklere çevirin.

ÇİKOLATA YAPIM KURSU ARAYANLARA 5 ADRES

Home ofis işler için 10 öneri

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Kasım 2014 konserleri ilk hafta: Kaçırılmayacak 6 konser

Sonraki liste

Gönüllü çalışma için 5 kurum

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!