Yaşam

İçinizi ferahlatacak 10 dekorasyon önerisi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hem kendimize hem de yaşam alanlarımıza ufak dokunuşlar yapma isteğimiz artıyor. O halde işe ev dekorasyonuyla başlamaya ne dersiniz? İşte içinizi ferahlatacak 10 dekorasyon önerisi.

Rengarenk yastıklarla kışın kasvetine veda edin

renkli-yastik-dekorasyon-onerisi

Evinizin havasını değiştirmek için ilk önce yastıklara el atın. Sıkıcı görüntüden uzaklaşıp rengarenk yastıklarla şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. Eve girdiğinizde ilk yastıklar göze çarpar. Ne kadar renkli olursa enerjiniz de o kadar yükselecektir.

Cam aksesuarlar kullanın

cam-aksesuar-dekorasyon-onerileri

Temizliğin simgesi beyaz ve camın şeffaflığını bir araya getirip ortama ferahlık getirebilirsiniz. Cam bir vazo kullanıp içine renkli çiçekler koyabilirsiniz ya da cam kavanozun içine deniz kabuklarıyla renkli kumlar ekleyip orta sehpanızın üzerinde güzel bir manzara oluşturabilirsiniz. Bu dekorasyon önerisi için elbette birçok alternatifiniz var ama Eskişehir’e yolunuz düşerse Çağdaş Cam Sanatları Müzesi‘ne mutlaka uğrayın. Birbirinden güzel cam aksesuarlar göreceksiniz.

Evinizi çiçeklerle donatın

kaktus-cicek-dekorasyon-onerileri

Doğanın huzurunu evinize taşıyın. Evinizdeki bitkilerle inanın kendinizi çok rahatlamış hissedeceksiniz. Sağlığınıza faydalı bitkilere öncelik verebilirsiniz. Ortamdaki radyasyonu emdiği söylenen kaktüs gibi…

Ruhunuza etki eden tablolara yer açın

tablo-dekorasyon-onerisi

İşte olmazsa olmaz bir dekorasyon önerisi: Tablolar vazgeçilmez detaydır. Evinizin stilini yansıtmak için mutlaka tablolara yer verin. Motivasyonunuzu arttıracak yazılı tablolar kullanabilirsiniz ya da gitmek istediğin bir şehrin resmini seçebilirsiniz. Siz fark etmeseniz de bilinçaltınız sayesinde daha mutlu olacaksınız.

Dekoratif mumlar olmazsa olmaz

mum-dekorasyon-onerileri

Romantik bir esinti isterseniz ilk tercihiniz mum olmalı. Yatıştırıcı özelliği olan kokulu mumları kullanarak negatif enerjiden kurtulabilirsiniz. Ayrıca birçok hastalığa faydası var. Mum kullanarak hazırlanan kürlerin, özellikle bel ve boyun rahatsızlığından şikayet edenlere faydalı olduğunu söyleniyor.

Bibloların etkisine güvenin

biblo-dekorasyon-onerileri

Küçük detaylar dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. İlginç biblolarla evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Esprili tasarımların evinizi sıkıcılıktan uzaklaştıracağını unutmayın. Hayalinizdeki bibloyu ya da kendi biblonuzu yaptırabileceğiniz bazı siteler de mevcut. Bunlardan biri www.bibloyaptir.com

Tasarım kitaplıklarla büyük değişimler başlatın

kitaplik-dekorasyon-onerileri

Ahşap kitaplıkları seçerek evinize yaşanmışlık hissi katabilirsiniz. Kişinin bilgisi evindeki kitaplıktan belli olurmuş! İstanbul Kadıköy’deki antikacılar sokağında birbirinden güzel ahşap kitaplık modellerine ulaşabilirsiniz.

Romantizm için abajurların gücünden faydalanın

abajur-dekorasyon-onerileri

Mumlar gibi abajurlar da romantizmin aynasıdır. Evinizi sadece abajurlarla aydınlatarak loş ve huzurlu bir ortam sağlayabilirsiniz. Eskiyen ya da görüntüsünden sıkıldığınız abajurlarınızı zevkinize göre dönüştürebilirsiniz.

Klasik perdelerden kurtulun

perde-dekorasyon-onerileri

Artık yerlere kadar uzanan perdeler eskide kaldı. Kısa ve renkli perdelerle hem şirin bir eviniz olsun hem de gözünüze ferah görünsün. Bilimsel araştırmalara göre, çeşitli renkler bir araya geldiğinde mutluluk katsayımızı artırıyor. Mavi ve beyazın sakinleştirme etkisi varken yeşil ve turuncu üretkenliği artırmada oldukça etkili.

Duvar saatiyle son noktayı koyun

duvar-saati-dekorasyon-onerileri

Duvar saatleri listemizin son dekorasyon önerisi. Büyük bir duvar saatiyle değişim sürecinizi tamamlayın. Kitaplık gibi duvar saatinizi de ahşap tonlarda seçerek evinizi zenginleştirin. Bu modern bir görünüm katacak ve kitaplıkla uyum sağlayacaktır.

İçinizi ferahlatacak 10 dekorasyon önerisi

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Türkiye’nin en serin tatil yerleri

Sonraki liste

Bizim için efsane olmuş 5 yerli gitarist

İbrahim Çığşar

İbrahim Çığşar