Yaşam

İstanbul Avrupa Yakası doğum hastaneleri listesi

İstanbul Avrupa Yakası’nda doğum hastaneleri listesi için doğru adrestesiniz. İster devlet ister özel hastane… Kaç uzmanı var, hangi işlemleri hastane bünyesine gerçekleştiriyorlar, ebe ya da bebek hemşiresi var mı? İşte cevaplarıyla birlikte doğum hastaneleri listemiz…

AMERİKAN HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde toplam 8 uzman görev alıyor. Doğum bölümünde rahim ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü operasyon, laparoskopik ve histeroskopik olarak gerçekleştiriliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili bütün geleneksel ve modern tedaviler uygulanmakta olup başlıcaları şöyle: Smear, HPV tiplemesi, HPV aşısı, anormal smearin takibi, kryoterapi, kolposkopi, ileri laparoskopik cerrahi, histerektomi, ileri düzey ultrasonografi, amniyosentez, kordosentez, geleneksel kısırlık tedavileri… Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde küvöz, ventilatör, kan gazı ölçümü ve kranial ultrasonografi gibi teçhizatların tümü mevcut. En fazla 2 hastaya 1 hemşire bakıyor. Yılda 1000’den fazla doğum gerçekleşiyor. SGK geçerli değil.

VKV Amerikan Hastanesi
Adres: Güzelbahçe Sok, No:20, 34365 Nişantaşı İstanbul
Tel: 0212 444 3 777
Web site: www.amerikanhastanesi.org

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

İstanbul’un en eski doğum hastanelerinden Sağlık Bakanlığı Bakırköy Kadın ve Çocuk Hastanesi, 2011 yılında ismini Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirip Küçükçekmece’ye taşındı. Doğum yapılması için gerekli olan doğumhane, yenidoğan bakım ünitesi ve çok sayıda ameliyathanesi bulunuyor. Kızılay Kan Merkezi, Acıbadem Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuvarı gibi çeşitli kurumlarla ve bazı devlet hastaneleriyle anlaşmalı olarak çalışıyor. Doğum sonrası bebeğin sağlık durumuyla ilgilenecek çok sayıda uzmanın yanı sıra Çocuk Enfeksiyon Servisi de mevcut. Kadın Doğum Bölümü’nde 17 uzman görev alıyor. SGK geçerli.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Adres: Altınşehir, Turgut Özal Cad. No:1 34303 Küçükçekmece İstanbul
Tel:0212 404 15 00 / 495 59 20
Web site: www.kanunieah.gov.tr

ALMAN HASTANESİ

Universal Hastaneler Grubu’na bağlı Alman Hastanesi’nde 13 yenidoğan ve çocuk yoğun bakım, 7 ameliyathane, 5 cerrahi yoğun bakım odası, 4 koroner anjiyo yoğun bakım odası ve doğumhanesi var. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 4 uzman hizmet veriyor. Klinik laboratuvarlarında çok sayıda yapılan işlemler arasında yenidoğan işitme taraması da bulunuyor. Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 1 uzman görev alıyor. SGK geçerli değil.

Alman Hastanesi Üniversal Grup
Adres: Cihangir Mah. 34433 Beyoğlu İstanbul
Tel: 444 4 844
Web site: www.uhg.com.tr

4192

MEDİPOL HASTANESİ

Kadın Doğum Bölümü’nün Bağcılar şubesinde 8 uzman hekim ile hizmet veren hastanede çok sayıda çocuk doktoru da bulunuyor. Erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri, acil durumlarda sezaryen uygulaması için ameliyathaneler her an hazır. Doğum çeşitleri içinde suda doğum alternatifi de var. Çok sayıda bebek hemşiresi, anne sütü eksikliğinde özel pompalama yardımı ile bebeklerin bakımı yapıyor. Doğum sonrası, doğumsal hipotiroidi açısından TSH, fenilketonüri açısından Guthrie testleri, doğumsal kalça çıkığı açısından kalça ultrasonografisi tarama amaçlı olarak uygulanıyor. Ayrıca gebelerin ultrasonografi ve doppler ultrasonografi incelemeleri, normal ve problemli gebeliklerde tarama testleri (ikili, üçlü ve dörtlü testler), fetal anomali taramasına yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler (amniosentez, kordosentez, CVS), izlem ve tedavi hizmetleri sunuluyor. SGK geçerli.

Adres : TEM Avrupa Otoyolu Göztepe çıkışı No:1 Bağcılar İstanbul
Tel: 0212 460 77 77
Web site: www.medipolmega.com

FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 22 uzman ile hizmet veren hastaneler grubunda yenidoğan bakım ünitesi, yenidoğan yoğun bakım ünitesi, doğumhane, ameliyathaneler, erişkin yoğum bakım üniteleri mevcut. 5 ana şubesi olan hastanenin Şişli şubelerinde yenidoğan kalp ameliyatları SGK kapsamında. Ancak doğum için SGK sadece Avrupa Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde geçerli.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi
Adres: Abide-i Hurriyet Cad. No:166 Şişli İstanbul
Tel: 0212 375 65 65
Şişli Florence Nightingale Hastanesi
Adres: Abide-i Hurriyet Cad. No: 164 Şişli İstanbul
Tel: 0212 224 49 51
Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi
Adres: Cemil Aslan Güder Sok. No: 8 Gayrettepe İstanbul
Tel: 0212 288 34 00
Göktürk Florence Nightingale Hastanesi
Adres: Merkez Mah. Göktürk Cad. No: 25/A BI Göktürk İstanbul
Tel: 0212 322 59 81

İNCİRLİ ETHICA HASTANESİ

Hastanede doğumhane, gerekli durumlar için ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım ünitesi var. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 8 uzman hekim, bebek hemşireleri görev yapıyor. Hastanede ayrıca klinik laboratuvarlar, genetik tanı merkezi, endoskopi laboratuvarı, alerji testleri mevcut. SGK geçerli.

İncirli Ethica Hastanesi
Adres: İncirli Pelinli Sok. No: 23 Bakırköy İstanbul
Tel:0212 414 37 37 / 0549 721 69 30
Web site: www.ethicaincirlihastanesi.com.tr

MEDİKAL PARK

İstanbul dışında 14 ilde daha şubeleri olan hastanenin, İstanbul’daki tüm şubelerinde doğumhaneler, ameliyathaneler, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, erişkin yoğun bakım üniteleri ve tanı laboratuvarları bulunuyor. Bahçelievler’de 6, Fatih’te 4, Sultangazi’de 4 Kadın Doğum Uzmanı görev yapıyor. SGK geçerli, şubelerine göre doğum ücretleri değişiyor.

Medikal Park Bahçelievler
Adres: Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı İstanbul
Tel: 0212 484 14 84
Medical Park Fatih
Adres: İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No:4 Fatih İstanbul
Tel: 0212 453 10 00
Medical Park Sultangazi
Adres: Eski Edirne Asfaltı No: 608 Sultangazi İstanbul
Tel: 0212 476 24 00
Web site: www.medicalpark.com.tr

MEMORIAL HASTANESİ

İstanbul, Antalya, Diyarbakır ve Kayseri illerinde hizmet veren Memorial Hastaneler Grubu’nun İstanbul’daki şubelerinden Şişli, Ataşehir ve Bahçelievler’deki Hizmet Hastanesi’nde doğum bölümleri bulunmaktadır. Doğum için gerekli doğumhane, ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım üniteleri mevcut. Şişli şubesinde 9 Kadın Doğum Uzmanı ile hizmet veriliyor. Yenidoğan Ekibi, eğitimler veriliyor, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, annenin beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmetleri için Memorial Beslenme ve Diyet Bölümü ile ortak çalışılıyor. Tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda uygulamalar yapılıyor. Sadece Bahçelievler’deki şubede SGK geçerli.

Memorial Şişli Hastanesi
Adres: Piyalepaşa Bulvarı 34385 Okmeydanı İstanbul
Tel: 0212 314 66 66
Memorial Hizmet Hastanesi
Adres: Bahçelievler Mah. Güneş Sok. No:2 – 4 Bahçelievler İstanbul
Tel: 444 8 111
Web site: www.memorial.com.tr

ACIBADEM HASTANESİ

İstanbul’da 7, diğer illerde 8 şubesi bulunan Acıbadem Hastaneler Grubu’nun çok sayıda tıp merkezleri de bulunuyor. Anne ve bebek sağlığı ve yüksek riskli gebelikler ile ilgilenen Maternal Fetal Tıp Ünitesi’nde ultrasonografi cihazları eşliğinde hasta bakım hizmeti veriliyor. Burada hem normal hem de problemli gebeliklere yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler, izlem ve tedavi çalışmaları yürütülüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, ultrasonografi, gebelerin ultrasonografik incelemeleri, gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri, gebelikte girişimsel işlemler, gebelere uygulanan testler hizmetleri veriliyor; ayrıca Bakırköy’de 5, Fulya’da 5, Maslak’ta 9, International Hospital’da 7 tane Kadın Doğum Uzmanı görev yapıyor. Doğumhane, ameliyathane, erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri var. Kozyatağı Acıbadem ile tıp merkezlerinde doğumhane bulunmuyor. SGK geçerli değil.

Acıbadem Maslak Hastanesi
Adres: Büyükdere Cad. No: 40 Maslak İstanbul
Tel: 0212 304 44 44
Acıbadem Bakırköy Hastanesi
Adres: Halit Ziya Uşaklıgil Cad. 1 Bakırköy İstanbul
Tel: 0212 414 44 44
Acıbadem Fulya Hastanesi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Yeşilçimen Sok. No:23 Fulya İstanbul
Tel: 0212 306 44 44
International Hospital
Adres: İstanbul Caddesi No:82 Yeşilköy İstanbul
Tel: 0212 468 44 44
Aile Hastanesi
Adres: Talatpaşa Bulvarı Begonyalı Sok. No: 7-9 Bahçelievler İstanbul
Tel: 0 212 441 41 42
Web site: www.acibadem.com.tr

MELTEM HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 5 uzman doktorun görev yaptığı hastanede; doğumhane, ameliyathane, erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri, yenidoğan bebek odaları var. Kadın Doğum Bölümü’nde bulunan hizmetlerin başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz: Ultrasonografi, smear, jinekolojik endokronoloji, endoskopi, laparoskopi, histeroskopi, obstetri/ perinatoloji, gebelik takibi, riskli gebelik takibi, korion villüs biopsisi, amniyosentez, kordosentez, embriyo redüksiyonu… Çocuk Sağlığı ve Hstalıkları Bölümü’nde de 5 uzman doktor, çok sayıda yenidoğan bebek hemşiresi hizmet veriyor. SGK geçerli.

Meltem Hastanesi
Adres: Bağcılar Cad No:52 Haznedar 34600 Güngören İstanbul
Tel: 0212 644 22 00
Web site: www.meltemhastanesi.com

KADIOĞLU HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 3, Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 1 uzman doktor hizmet veriyor. Doğumla her türlü ameliyatın yanı sıra anne adaylarının gebelik kontrolü, gebelik muayenesi, gebelikle ilgili tüm laboratuar tetkikleri, ultrasonografik kontrol ve doppler, USG tetkikleri, laparoskopik ameliyatlar da yapılıyor. Yenidoğan bakım ünitesinde 2 kapalı küvez, 1 transport küvez, 2 fototerapi ünitesi ve 2 bebek transfer masası ile uzman çocuk hekimi ve bebek hemşireleri mevcut.  Anne adayının gebelik döneminde kontrolleri yaptırması şartıyla doğum bölümünde SGK geçerli.

Kadıoğlu Hastanesi
Adres: Aytekin Kotil (Eski Fulya) Cad. No:25 Mecidiyeköy İstanbul
Tel: 0212 211 33 33
Web site: www.kadiogluhastanesi.com

BAHAT HOSPITAL

Bahat Sağlık Grubu’na bağlı Batı Bahat Hastanesi ve Bahat Hospital’da doğumhane ve ameliyathane bulunmuyor. Hastanelerinin tamamında 12 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı yer alıyor. Detaylı gebelik takiplerinin yapıldığı bölümde, ayrıntılı ultrasonografik değerlendirme, testler, NTS, gerekli test ve aşılar gibi gerekli işlemler yapılıyor. Hastanelerde toplam 11 Çocuk Hastalıkları Uzmanı görev yaparken 1 Çocuk Cerrahisi Uzmanı 24 saat hizmet veriyor ve donanımlı yenidoğan bakım üniteleri mevcut. Yenidoğan bebeklerin hepsine doğar doğmaz hipotiroidi ve fenilketonüri taramaları yapılıyor. SGK geçerli.

Batı Bahat Hastanesi
Adres: Atatürk Mah. İkitelli Cad. No : 135 Küçükçekmece İstanbul
Tel: 0212 471 33 00
Bahat Hospital
Adres: Eski Edirne Asfaltı No : 653 Sultangazi İstanbul
Tel: 0212 594 58 68
Web site: www.bahat.com.tr

OR-ARAYİM ÖZEL BALAT HASTANESİ

Doğumhane, ameliyathane ve yenidoğan yoğun bakım üniteleriyle doğum gerekli bölümlere sahip hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 6, Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 2 uzman doktor hizmet veriyor. 3 ameliyathane de hepafiltreli merkezi sistem bağlantısı bulunan, skopik ve laporoskopik donanımlı. Yoğun bakım ünitesinde 3 küvöz var ve 24 saat doktor ve hemşireler hizmet veriyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde; normal ve riskli gebelik takibi, jinekolojik ameliyatlar, üst düzey ultrason, amniosentez başlıca konular. SGK geçerli.

Or-Arayim Özel Balat Hastanesi
Adres: Ayvansaray Mah. Ayvansaray Cad. No:2 Fatih İstanbul
Tel: 0212 491 00 00
Web site: www.balathastanesi.com.tr

SÜLEYMANİYE KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Kadın Doğum Bölümü’nde 16, Çocuk Sağlığı Bölümü’nde 9 uzmanı bulunan hastanenin doğum odaları tek yataklı. Gün içinde 2 ebe, 4 nöbetçi personel, toplamda 8 ebe hizmet veriyor. Toplam 15 yatak ve 5 travay yatağının yanı sıra 22 yataklı yenidoğan bakım ünitesi mevcut. Gerekli tetkiklerin yapılabilmesine imkan sağlayan biyokimya laboratuvarı, mikrobiyoloji laboratuvarı, patoloji laboratuvarı var. Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanede SGK geçerli.

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Adres: Telsiz Mah. Balıklı Kazlıçeşme Yolu No:1 Zeytinburnu/Istanbul
Tel: 0212 664 53 55-56-57
Web site: www.suleymaniyedogumevi.gov.tr

NİŞANTAŞI HASTANESİ

Gebelik dönemi ve doğum sonrasında anne-bebek sağlığı için gerekli amniyosentez, işitme testi, aşılar vb. gibi tüm test ve taramaların yapıldığı laboratuvarları bulunan hastanede 3 ameliyathane, 1 doğumhane, erişkin ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 8, Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 1 uzman görev yapıyor. İsteğe göre normal, sezaryen ya da epidural doğumun yanı sıra odada doğum da gerçekleştiriliyor. SGK geçerli.

Nişantaşı Hastanesi
Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Cad. Fulya Sok. No:5 Nişantaşı İstanbul
Tel: 0212 219 19 09
Web site: www.nisantasihastanesi.com.tr

İSTİNYE DEVLET HASTANESİ

Kadın hastalıkları, gebelik takibi ve doğum hizmetleri veren Kadın Doğum Bölümü’nde 3 uzman görev yapıyor. 15 yataklı doğum servisi, 4 oda ve 4 ameliyat masasının bulunduğu hastanede reanimasyon ve diğer yoğun bakım üniteleri mevcut. Teknik donanımı ve yeterli sayıda ebe, hemşire ve hekim; gerekli durumlarda kullanılmak üzere hastanenin içinde kan merkezi de bulunuyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde ise 4 uzman görevli. SGK geçerli.

İstinye Devlet Hastanesi
Adres: İstinye Caddesi No:98 İstinye İstanbul
Tel: 0212 323 44 44
Web site: www.idh.gov.tr

İLGİ HASTANESİ

4 ameliyathane, 3 doğumhane, 10 yataklı yetişkin ve 10 yataklı bebek yoğun bakım üniteleri, acil servisi, tam donanımlı ambulansı ve tüm birimleriyle 24 saat hizmet sunuyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde ağrısız doğum, sectio, endoskopik ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Hastanede ayrıca biyokimya laboratuarı, mikrobiyoloji laboratuvarı ve patoloji laboratuvarı bulunuyor. Doğum için dışarıdan doktor alınıyor ancak önce hastanenin Kadın Doğum Uzmanı ile Anestezi Uzmanı ile görüşmesi gerekiyor. Erişkin ve yenidoğan yoğun bakım servisi mevcut. SGK geçerli.

İlgi Hastanesi
Adres: Soğanlı Caddesi No: 77 Güngören İstanbul
Tel: 0212 506 05 66
Web site: www.ilgihastanesi.com

SAYGI HASTANESİ

Erişkin, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, 1 doğumhanesi ve ameliyathanesi bulunan hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 5, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 4 uzman, doğum servisinde ebe ve hemşireler görev yapıyor. Görüntüleme merkezi yanı sıra biyokimya laboratuvarı, genetik laboratuvarı, mikrobiyoloji laboratuvarı ve patoloji laboratuvarı mevcut. SGK geçerli.

Saygı Hastanesi
Adres: Fatih Bulvarı No:75 Sultanbeyli İstanbul
Tel: 444 1 794
Web site: saygihastanesi.com.tr

ÇAMLIK HASTANESİ

2 doğumhane, küvöz ve fototerapili, 8 yatağa sahip yenidoğan bebek ünitesi olan hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 3, Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 2 uzman görev yapıyor. Hastane laboratuvarında biyokimya, hormon, mikrobiyoloji, hematoloji testleri yapılıyor. Normal, sezaryen ve epidural doğum çeşitleri mevcut. Gebelik dönemi ve doğum sonrası gereken zeka taramaları, aşılar, işitme testi, laparoskopik işlemler, amniyosentez gibi gerekli tüm uygulamalar laboratuvarlarda gerçekleştiriliyor. SGK geçerli.

Çamlık Hastanesi
Adres: Zuhuratbaba Mah. Yücetarla Cad. No:46 Bakırköy İstanbul
Tel: 0212 543 56 10
Web site: www.camlikhastanesi.com.tr

7 POPÜLER BLOGGER ANNE İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul Avrupa Yakası doğum hastaneleri listesi

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Aralık ayında gidilebilecek 5 iddialı tiyatro oyunu

Sonraki liste

Türkiye'de en çok izlenen 10 video - 2014

Eda L.

Eda L.