KİTAP

İstanbul Kitap Fuarı’na gideceklere ulaşım önerileri

33. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı, 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek. Fuara gitmek için gerek toplu taşıma gerekse özel araç için hangi yolları kullanabileceğinizi listeledik.

Servisle…

09.00 – 15.00 saatleri arasında her saat başı Bakırköy deniz otobüsleri iskelesi otoparkından kalkan servisler, 14.00-19.00 arası her saat başı geri dönüyor. Hafta sonu son dönüş saati 20.00. Yalnızca fuarın son günü 19.00’e kadar olacak.

Bir diğer servis noktası da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Fındıklı). Hafta içi 10.00-13.00 gidiş, 16.00 da dönüş saatleri.

Metrobüsle…

Şüphesiz fuara varmanın en kolay yolu metrobüsle gitmek çünkü son durak fuar alanı. Söğütlüçeme’den başlayan metrobüs güzergahında herhangi bir duraktan binip fuara kadara gelebilirsiniz. Bindiğiniz hatta göre bazı duraklarda aktarma yapmanız gerekebilir (Zincirlikuyu, Cevizlibağ, Avcılar gibi).

Metroyla…

Kitap fuarı metro ile ulaşıma müsait değil ancak belli bir noktaya kadar trafiği aşarak zaman kazanmak isterseniz. Aksaray-Atatürk Havaalanı metro hattını kullanıp Yenibosna’da metrobüse ya da otobüse geçebilirsiniz.

Otobüsle…

Taksim’den çift katlı otobüslerle Beylikdüzü, oradan da tekrar otobüsle devam edebilirsiniz. Mecidiyeköy’den gelecekler için çift katlı Mimar Sinan-Büyükçekmece otobüsleri bulunuyor. Yenibosna duraklarında Büyükçemkmece istikametindeki otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Mimar Sinan tarafından geliyorsanız, Yenibosna’ya giden otobüs ya da dolmuşları kullanabilirsiniz.

Otobüs hatları detayı için: www.iett.gov.tr

Özel araçla…

Anadolu Yakası’ndan gelecekler eğer Boğaziçi Köprüsü’nü kullanacaksa E-5’den Edirne tabelasını takip ederek köprüden sonra yaklaşık 50 km giderek fuar alanına ulaşabilirler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanacaklar için TEM’i Hadımköy yanyol ayrımına kadar takip etmek en kolayı olacak, köprüden itibaren yaklaşık 60 km. Oradan tabelalarla Gürpınar Kavşağı’na ulaşabilirsiniz. E-5 ve TEM güzergahı Avrupa Yakası’ndan ulaşmak isteyenler için de geçerlidir.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi açık adres:

E – 5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece – İstanbul. Tel: 0212 867 11 00

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Monako gezisi için yapılacaklar listesi

Sonraki liste

Aşkı ile izleyiciyi ekrana kilitleyen 4 dizi karakteri

Eda L.

Eda L.