SERGİ

Karma sergi 5 öneri

YAZIN  sergi seçenekleri azalsa da bu aralar gezebileceğiniz 5 karma sergi: Other Revolts Rewind, Pause, Fast Forward Segment #2 Ali’nin Koço’su Kes-Yapıştır

OTHER REVOLTS (Galeri Nev)

İbrahim Cansızoğlu küratörlüğünde gerçekleşen bu yaz sergisine, Mike Berg, İnci Eviner, Ali Kazma, Murat Morova, Hale Tenger ve Nazif Topçuoğlu’nu konuk oluyor. Sergi, 25 Ağustos’a kadar devam edecek.

 

 

REWIND, PAUSE, FAST FORWARD: MIRRORS ON IRAN (Pi Artworks Galatasaray)

Bu video sergisinde altı İranlı sanatçı yer alıyor. İran’da doğan ve yaşayan altı sanatçının altı videosu, İran’a ayna tutmayı hedefliyor. Dolayısıyla bu ülkenin gerçeğini farklı yönlerden yansıtıyor. Sergiyi pazar ve pazartesi hariç, 29 Eylül’e kadar gezebilirsiniz.

 

SEGMENT #2 (Borusan Contemporary)

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan seçilen eserlerin sergilendiği Segment #2, sanatseverleri çağdaş sanatın farklı yüzleriyle karşılaştırmayı hedefliyor. Sergide Robert Mapplethorpe, Shirley Shor ve Chul Hyun gibi sanatçıların işlerine yer veriliyor. 2 Eylül’e kadar açık.

 

ALİ’NİN KOÇO’SU (Milli Reasürens Sanat Galerisi)

Burcu Aksoy, Can Altay, Ani Çelik Arevyan, , Arif Aşçı, Banu Cennetoğlu, Orhan Cem Çetin, Zekai Demir, Hasan Deniz, Ahmet Elhan, Cemal Emden, Murat Germen, Ara Güler, Sıtkı Kösemen, Nevzat Sayın, Ahmet Sel, Serkan Taycan, Nazif Topçuoğlu, Özcan Yurdalan gibi isimler sekiz yıldır locked in sendromuyla yatağa bağlı yaşayan fotoğrafçı Ali Arif Ersen’e destek olmak amacıyla Koço’dan tek poz çektiler. Sergiyi 31 Ağustos’a kadar görebilirsiniz.

 

KES-YAPIŞTIR (Galeri İlayda)

Yüzyılı aşkın zamandır modern sanatın en önemli estetik ifade araçlarından kolaj’ı merkezine alan sergi, ülkemizde çok irdelenmemiş bu sanat türüne dikkat çekiyor. Farklı kuşak ve disiplinlerden Baysan Yüksel, Damla Özdemir, Gamze Taşdan, Hüseyin Rüstemoğlu, Muharrem Çetin, Neslihan Koyuncu, Özge Enginoz, Rafet Arslan ve Sezgi Kuttaş gibi isimlerin çalışmaları yer alıyor. Sergi, 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Bileklik meraklısına 3 model

Sonraki liste

Kalamış'ta 4 yelken kursu

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!