SİNEMA

Kasım ayında gerçekleşen 3 film festivali

Kasım ayı süresince üç farklı kategoride 3 film festivali boy gösteriyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 14-28 Kasım, 9. Animasyon Film Festivali 18-23 Kasım ve 26. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali 20-27 Kasım tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.

uluslararasi-kisa-film-festivali

Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali

Türkiye’de uluslararası kısa film festivalleri arasında en uzun soluklu olan Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, bu yıl 20-27 Kasım tarihleri arasında 26. kez düzenleniyor. 1978 yılında ulusal ölçekli başlayıp 1988 yılında uluslararası kimlik kazanan festivalde, bugüne değin 5000 civarında kısa film gösterilip ortalama 1000 yabancı konuk ağırlandı ve bu yıl yenileri ekleniyor. Her yıl yaklaşık 200 seçkin kısa filmin gösterildiği festivalde ayrıca söyleşiler ve atölye çalışmaları da yapılıyor. Kısa film meraklılarının sabırsızlıkla beklediği festivalin programı için www.istanbulfilmfestival.com adresini takip etmek yeterli.

 

animasyon-film-festivali9. Animasyon Film Festivali

Dünyanın dört bir yanından gelen en iyi animasyon filmlerin buluşacağı 9. Animasyon Film Festivali’nde, uzun metraj, Türk kısa filmi, öğrenci filmi, ilk film, müzik klibi ve IAF büyük ödülü kategorileri yer alıyor. Geçen yıl 44 ülkeden 550’nin üzerinde başvuru alan festivale, bu yıl 1 Ocak 2011’den sonra tamamlanmış en iyi filmler damgasını vuruyor. 18 Kasım’da başlayan ve “Merak iyidir” sloganıyla animasyon seven herkese kapılarını açan festivalin programına ve detaylı bilgiye www.iafistanbul.com adresinden ulaşılabilir.

 

bogazici-film-festivali

II. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

II. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl Türk Sineması’nın 100. yılına özel olarak 100 kısa filmciye projelerini gerçekleştirebilmesi için destek fonu açtı. Ağustos ayında başvuruları sona eren Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği Yapım Destek Fonu’nun ilk dönem kazanan projeleri, 14-28 Kasım 2014 tarihleri arasındaki festivalde gösterime giriyor. Ayrıca katılımcılar hem Kısa Film Akademisi ödülü hem de Ahmet Uluçay ödülü için yarışma hakkına sahip. Festival programını www.bogazicifilmfestivali.com adresinden takip etmek mümkün.

CONTEMPORARY ISTANBUL 2014’TEN ÇARPICI 12 ÇALIŞMA

Kasım ayında gerçekleşen 3 film festivali

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Dünyaca ünlü 5 reklamcılık kitabı

Sonraki liste

Dünyanın 5 bölgesinde kullanılan beden dilleri

Eda L.

Eda L.