KİTAP

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda bizi neler bekliyor?

Kitap kurtlarının heyecanla beklediği hafta geliyor! İstanbul Kitap Fuarı cumartesi günü başlıyor. 16 Kasım ‘a kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sürecek fuarda bu yıl sizi neler mi bekliyor? Listeleyelim…

Teması: Sinemamızın Yüzyılı

Bu yıl 33.’sü düzenlenen kitap fuarı, Türk sinemasının 100. yılını kutluyor. Dolayısıyla sinema teması kapsamında 50 etkinlik düzenlenecek. Onur yazarı ise Atilla Dorsay. Fuar süresince Dorsay’ın sinema eleştirmenliği, yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşiler yapılacak. Örneğin cumartesi günü 14.00’te Atilla Dorsay, Hülya Koçyiğit ve Tarık Akan’ın katıldığı panel kaçmaz… Tasarımını Sadık Karamustafa’nın gerçekleştirdiği “Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay” sergisini de gezmeyi unutmayın.

Onur konuğu: Macaristan

“Ama bilirim
Gün olacak bilirim
Senden bize, bizden sana, misafir gidilecek
Bir bahçeden bir bahçeye geçer gibi” Nazım Hikmet (Macar Toprağı Şiirinden)

Konuk ülke Macaristan, Nazım Hikmet’in şiirine referansla mottosunu “Bir Bahçeden Bir Bahçeye” olarak belirlemiş. Ayrıca 8 Kasım Cumartesi günü yapılacak açılış sonrasında Macar müzik grubu Cimbaliband’ı dinleyebilirsiniz.

Gabriel Garcia Marquez’i anıyoruz…

Kolombiya Büyükelçiliği’nin düzenlediği anma etkinliği 15 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Gabriel Garcia Marquez’in Hayatı, Eserleri ve Türk Halkının Marquez Edebiyatına Bakışı, yazar tarafından kurulan Ibero-American New Journalism Vakfı Genel Müdürü Jaime Abello ve yazar Seçkin Selvi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yabancı yazarlarla tanışma imkanı 

Sinema teması kapsamında senarist ve yazar Petros Markaris ve sinema tarihçisi Philip Kemp’la tanışabilirsiniz. Gerilim romanlarının popüler yazarı Tess Geritsen, fuarın merakla beklenen isimlerinden. Öte yandan Gleen Meade, Maureen Freely gibi yurt dışından 40 yazar fuar süresince Tüyap’ta olacak.

İmza günleri

Kitap fuarı demek imza günü demek… Fuara gidiyorsanız, kitap imzalatmadan dönmeniz ayıp olur. Bu nedenle imza günleri listesine göz atmayı unutmayın.

Kitap fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Giriş 5 TL. (Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz)

Adres: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, E-5 karayolu üzeri, Gürpınar Kavşağı Büyükçekmece – İstanbul Tel: (0212) 867 11 00

Fuara nasıl gideceğini bilmiyorsanız, ulaşım önerileri için TIKLAYIN

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Aşkı ile izleyiciyi ekrana kilitleyen 4 dizi karakteri

Sonraki liste

11 ünlünün gelinlik seçimleri- ünlülerin gelinlikleri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!