SİNEMA

Sezonun 5 fenomen dizi karakteri

 REPLİKLERİ dilimize dolanıyor, hatta bazıları yeni bir jargon yaratıyor. Bazen hayran oluyoruz bazen nefret ediyoruz. Son zamanlarda ekranların fenomen olmuş 5 dizi karakteri: » Orçun » Kuzey Tekinoğlu » Mukaddes Yenge » Caroline » Behzat Ç.

 

» Orçun (Yalan Dünya)

Altın Portakallı oyuncu Bartu Küçükçağlayan’ı kitlelerle buluşturan rol! Orçun’un Facebook’ta ve Twitter’da binlerce takipçisi olan hesapları oluştu bile… “Öpüşelim mi?” repliğini çoktan hayatımıza soktu; öyle ki modası geçmiş TV yıldızı Hülya Avşar bile Mustafa Sandal’a “Öpüşelim mi?” diyerek haber oldu. Kanal D reklamlarında Orçun karakterini şu cümleyle açıklıyor: “Çalışmayı da okumayı da hiç sevmeyen, Kocabaş Ailesi’nin karanlık tavırlı torunu!” Öyle bir torun ki dedesi “Oğlum sen salak mısın?” deyince, “Yoo vakit geçsin diye öyle takılıyorum” diyor.

 

 

» Kuzey Tekinoğlu (Kuzey-Güney)

Kaba olduğu kadar düşünceli, asla adam satmaz, verdiği sözden dönmez. En önemlisi de pek yakışıklı! Kendi jargonuyla, boynunu öne uzatarak yürümesiyle, hatta tek parmakla telefon tutuşuyla fenomen oldu. Bu kadar kaba saba bir tipin kadınlar tarafından bu kadar sevilmesi şaşırtıcı tabii… Demek ki her kadın koruyan kollayan erkek sever klişesi doğruymuş… Bundan kelli Twitter’da 29 tane Kuzey Tekinoğlu hesabı olmuş bile. Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığını söylemeye gerek yok, herkes biliyor nasılsa!

 

 

» Mukaddes Yenge (Fatmagül’ün Suçu Ne?)

Lanetlenen bir dizi karakteri. Esra Dermancıoğlu, 40 yaşından sonra oyunculuğa başlamış ve bu diziyle tanınmış bir isim. Tabii oynadığı karakterden dolayı sevildiği pek söylenemez. Kötü kalbiyle hep Fatmagül’e çektirdi ama artık evde eskisi kadar sözü geçmiyor. Ebe Nine sağolsun!

 

 

 

» Caroline (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Bir diğer kötü kadın. Diziyi hiç seyretmeyenlerin bile sosyal medyadan adını bildiği, ‘Kahrolsun Caroline’ kampanyaları düzenlenen karakter. Sinsi ve tartışmasız kötü niyetli. Wilma Elles’in canladırdığı karakterin Ali Kaptan’ın üzerinde de dizide de etkisi artık o kadar fazla değil.

 

 

» Behzat (Behzat Ç.)

Tam bir anti-kahraman. Çok içer, devamlı küfreder, hiçbir kurala uymaz, kaba kuvvetten kaçınmaz… Diziye adını veren karakter gerçek bir fenomen oldu ama en iyi takipçileri bile son zamanlarda sıkıldığını itiraf ediyor. Yine de eklemek gerek ki, Ekşi Sözlük’te Behzat Ç başlığı altında tam 1546 sayfa yorum var! Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı karakter, Kuzey gibi yakışıklı da değil sahiplenici de değil, yine de kadın hayranları azımsanmayacak kadar çok. Bu konuda analiz yapmak da zor…

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Beyoğlu'nda 5 küçük lüks otel

Sonraki liste

Sabaha kadar dans etmek isteyenlere 3 kulüp

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!