SİNEMA

Sihirli Ay Işığı filmi size göre mi? 5 maddeyle test edin.

Woody Allen’nın yönettiği son film Sihirli Ay Işığı, 21 Ekim 2014 haftası itibariyle vizyona girdi. Woody Allen, sevenlerini şaşırtmayacak bir kurgu ve sinematografi ile karşımızda yine. Hazırladığımız listedeki 5 özellik size hitap ediyorsa, bu film “kaçırılmayacaklar” kategorinizde yer almalı mutlaka.

Dönem filmi seviyorsanız… 

Romantik komedi türündeki film, 1920’li yıllardaki Güney Fransa kıyılarında geçiyor. Ford T Bucket Maroon model gibi arabaların, Flapper modasının (düşük bel elbiseler, uzun kolyeler, şapkalar, püsküller, dalgalı saçlar vb.), muhteşem mimari ve bahçelerin kol gezdiği filmde sihirli-ay-isigi-woody-allenzamanlar arası bir yolculuk aslında bu. Woody Allen’ın Paris’te Gece Yarısı filmini izledikten sonra geri kalan o ‘büyülenmiş’ hissini sevdiyseniz, işte size yeni bir şans daha!


Sihirbazlık konusu ilginizi çekiyorsa…

Prestij ya da sihirbaz kadar illüzyonun içine gömülü bir film olmasa da temelde gerçek ve mistisizmi sorgulatan özel bir yanı var. İlle de bir sihirbazlık gösterisi görmeyi istiyorsanız, filmin başladığı sahnede ihtiyacınızı karşılayacak uzunlukta bir illüzyon gösterisi bekliyor sizi.

Colin Firth hayranıysanız…

Başrollerde Colin Firth ve Emma Stone ikilisinin tabir-i caizse döktürdüğü filmde Colin Firth dünyaca ünlü bir illüzyon ustası (Stanley Crawford) olarak çıkıyor karşımıza. Psişik güçleri olduğunu iddia eden Sophie (Emma Stone) ve annesinin foyasını ortaya çıkarma sihirli-ay-isigi-filmipeşindeki Stanley’yi izlerken Firth’e bir kez daha hayran olacaksınız.

“Böyle insanlar var mı?” dedirten karakterleri seviyorsanız…

Stanley Crawford işte tam bu cümleyi dedirten bir karakter. Günlük hayatta gördüğünüz ukalalardan zeki ve sempatik, gördüğünüz zekilerden şaşılacak derecede duygusuz yer yer. Hem kabalığı karşısında sinirlenip hem de espri yapmadığı halde sizi güldürebilen ilginç bir karakter. Hayatının her alanında, çocukluğundan beri materyalist tavrını sürdüren bu sihirbazın, şarlatan bir kızın peşinde hayatın gerçek mucizesini bulurken bile sempatik-ukala tavrını nasıl koruduğuna şaşacaksınız.

Ters köşe kurgulara bayılıyorsanız…

Filmi izlerken gidişatı tahmin etmek o filmi kötü yapmaz elbette ama bazılarımız tahminlerimizin yanlış çıkmasına sevinir ve o filmi daha çok beğeniriz. Sihirli Ay Işığı, bir Olağan Şüpheliler değil bu konuda ancak yine de ters köşe sahneler, yanıldığınızı anladığınızda yüzünüzü güldürecek. İllüzyonu anlamaya yönelik başladığınız sorgulama, hayatın daha temel bir noktasına doğru ilerleyecek.

NOT: Filmi bu sıra İstanbul’da Kanyon, Ataköy Plus, İstinyePark, Aksya Acıbadem, Budak; Ankara’da Panaroma; İzmir’de Konak Pier’de cinemaximum.com.tr satış noktalarından bilet temin ederek izleyebilirsiniz.

VİZYONDAKİ BİR DİĞER FİLM PEK YAKINDA İLE HER ŞEY GÜZEL OLACAK ARASINDAKİ 7 FARK

Sihirli Ay ışığı

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Kasım ayında izlenecek 5 tiyatro

Sonraki liste

Halloween partisi bahane, eğlenmek şahane

Eda L.

Eda L.