YEME İÇME

Şişhane mekanları 7 öneri

ŞİŞHANE mekanları son yıllarda iyice hareketlendi. Çoğu Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan, farklı tarzlara sahip Şişhane mekanları:  » X Restaurant Bar » Baylo » Gozo » Bird » Big Chefs » A’Pera » Miss Pizza

 

» X Restaurant Bar

İKSV’nin Şişhane’deki şık binası Deniz Palas’ın en üst katında yer alan mekan, öncelikle manzarasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle akşam saatlerinde Haliç manzarası dikkat çekici. Mekanın dekorasyonuna gelecek olursak, tam bir sentez olduğunu söylemek mümkün. Asimetrik masalar, sedirler, üçgen formdaki bar… Kısacası şık bir yemek için ideal. Deniz ve et ürünlerinin yanı sıra pizza ve makarna çeşitleri var.

Adres: Sadi Konuralp Caddesi, No: 5 Tel: (0212) 244 71 01

 

 

» Baylo

Girer girmez uzun barı ve sıcak ortamıyla dikkat çekiyor. Mekanda duvarlar 1850’lerdeki haline sadık kalınarak restore edilmiş. Barın içki menüsü ise oldukça geniş. Yemek menüsü ise İtalyan mutfağı ağırlıklı. Ana yemeklerde Tagliata (ince dilimlenmiş bonfile dilimleri üzerine roka yaprakları ve erken hasat zeytinyağı) ve Dev Hamburger (Bonfile kıyması ve Baylo’ya özgü tarifi, özel sosu ve karamelize soğanla tam bir bütün) denemeniz gereken lezzetlerden. Salı, cuma ve cumartesi DJ var.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 107A, Beyoğlu Tel: (0212) 243 60 18

 

 

» Gozo

Meze geleneğimizden olsa gerek İstanbul’da tapas çok tutmadı sanki. Şişhane’nin yeni mekanlarından Gozo, İspanyol mutfağı ve tapas ağırlıklı menüsüyle bu önyargıyı yıkacak gibi. Ayrıca tapasların yanı sıra çağdaş füzyon konseptinde yemek, salata ve tatlı seçenekleri yer alıyor. Burada İspanyol şaraplarından da denemelisiniz.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 94/A Tel: (0212) 251 53 14

 

 

 

» Bird

Bir akşam yemeğinde pek çok ünlü isme denk gelebileceğiniz mekan. Uzun barının karşısında masalar sıralanmış. Çok büyük bir yer değil; 60 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor. Menüsündeki özel lezzetler: Thai usulü deniz levreği fileto, Thai usulü bonfile, steak tartar, serafin usulu tavuk, fırında kemiksiz kuzu but, mantarlı bonfile.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 103 Tel: (0212) 245 70 85

 

 

 

» Big Chefs

Ankara kökenli zincir restoranın en popüler şubelerinden biri. Dekorasyonu oldukça hoş, uzun süre oturma isteği uyandırıyor. Mekanın menüsü de pek  bir dolu. Kahvaltı çeşitlerinden tostlara, salatalardan burgerlere, pizzalardan steak’lere, deniz ürünlerinden makarnalara kadar akla gelen hemen her çeşit var. Porsiyonlar büyük, sunum şık, lezzet ortalamanın üzerinde.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 176 Tel: (0212) 251 71 80

 

 

 

» A’Pera

Tünel’le Şişhane’yi birbirine bağlayan merdivenlerde yer alıyor. Hem gündüz hem de gece vakit geçirmek için arkada hoş bir avlusu var. Bu arka bahçenin duvarları Galata silueti ile süslenmiş. İçerisi ise eskitilmiş tahta parkeler, ahşap sandalyeler, eski büyük koltuklar la sıcak bir ortama sahip. Dünya mutfağından örnekler bulunan mekanın mutfağının en önemli özelliği ekmeklerden soslara kadar her şeyin burada yapılıyor olması.

Adres: Nergis Sokak, No: 8/1 Tel: (0212) 244 45 08

 

 

» Miss Pizza

Cigangir’in ünlü küçük pizzacısı, Şişhane’de… “Pizzaya bayılırım!” diyen herkesin denemesi gerek. Mekanın klasikleri, domates sos, mozarella, biber turşusu ve kekikten yapılan Miss Pizza ve domates sos, mozarella, siyah zeytin, dana jambon ve sucuktan yapılan Mr. Pizza. Enginarlı pizza, kuşkonmazlı pizza, bal-çam fıstıklı pizza gibi sıra dışı çeşitler de var.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 86A Tel: (0212) 251 32 34

 


* Şişhane mekanları haricinde diğer öneriler için şuraya da göz atın.

 

1 Comment

  1. […] Şişhane‘de bir ‘tapas restaurant&bar’ olarak açılan Gozo’da çok fazla seçenek var. Şamfıstıklı yeşil soslu enginar, krem peynirli somon füme sepeti, lor peynirli pazı sarması, patatesli ahtapot salatası, midyeli pilav, madras soslu tavuk, yeşil mercimekli üçgen börekler, patlıcanlı krep, tavuk köftesi, patlıcanlı hamsili ekmek üstü, muhammaralı ekmek üstü… Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 94/a, Şişhane Tel: (0212) 251 5314 […]

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Bu hafta başlayan 8 sergi açılış

Sonraki liste

Farklı alanlarda 6 yarışma

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!