KİTAP

Sultanı Öldürmek kitabını okumak için 7 sebep

 

AHMET Ümit kitaplarını heyecanla bekleyenlerdenseniz Sultanı Öldürmek, yine bir çırpıda okuyacağınız romanlardan olacak. Yazarın üç yılda tamamladığı ve Everest Yayınları’ndan çıkan yeni kitabını okumak için 7 sebep…

 

  Ahmet Ümit artık ünlü kahramanı Başkomser Nevzat’tan sıkılmış. Yeni kahramanımız Müştak Serhazin’le tanışacaksınız.

  Bu kez romanın anlatıcısı, katil olduğunu düşünen biri. Tarihçi Müştak Serhazin’in zaman zaman yaşadığı bilinç kayıpları anında sevgilisi Nüzhet’i öldürüp öldürmediğini hatırlama gayretine tanık olacaksınız.

  Yeni kahramanımız hiç de öyle güçlü bir karakter değil. İçine kapanık ruh hali, yaşadığı psikolojik gelgitler, okuyucuyu şaşırtıyor.

  Yazarın Patasana ile başlayan romanlarındaki tarihi altyapı burada da devam ediyor. Sultanı Öldürmek‘te İstanbul’un Fatih dönemine dair daha çok fikir sahibi olabilir, Fatih’in yaşamını ve ölüm sebebini yazarın gözünden okuyabilirsiniz.

  Fatih’i yeni bir çağ başlatan padişah olmanın yanı sıra bir insan olarak değerlendiren portre de okumuş olacaksınız.

  Bu yeni roman, dört katmanlı (tarih, psikoloji, aşk, polisiye) ve farklı bir dile sahip. Tarihi bir roman veya bir aşk romanı gibi de okuyabilirsiniz.

  ‘Baba’ fügürü üzerine bir kez daha düşüneceksiniz. Fatih Sultan Mehmet babasıyla, kendi geçmişiyle hesaplaşabilmiş, başarısını buna borçlu biriydi. Müştak Serhazin bunun tam zıttı.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Çiçek kokulu 5 yeni parfümden biri size göre

Sonraki liste

Siyah elbise modelleri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!