Gece Hayatı

Yeni yıl için sokak partileri

MALUM sorunun zamanı geldi: “Yılbaşında ne yapacaksınız?”  Hepimiz sormaktan da cevaplamaktan da sıkıldık. Bir kez daha ‘klişelerin gücü adına’ diyelim ve yeni yıl için sokak partilerinden öneriler sunalım:  × Nişantaşı’nda bir kış rüyası!  × Beyoğlu Tomtom Sokak’ta altısı bir arada  × Bodrum’da Sertab Erener   × Alaçatı’da oryantal blues…

Nişantaşı‘nda yılbaşı artık ‘klasik’ olmaya başladı sanki… Geçen yıl kırmızı halılar serilen Abdi İpekçi Caddesi’ndeki kutlamaların bu yılki konsepti ‘Nişantaşı’nda bir kış rüyası’. Hayli iddialı bir başlık olmuş! Öğlen 12.00’de başlayacak olan etkinliklerden örnek vermek gerekirse, 21.00’de Gieselle Gül Tavilson-Toygun Sözen, 22.00’de Bora Uzer, 23.00’te DJ Mert Levent/Carnaval De Turco sahneye çıkacak.

Beyoğlu‘nun ünlü sokaklarından Tomtom’daki tüm mekanlar ortak bir sokak partisi düzenleme kararı almış. Altı değişik mekana tek biletle (40 TL) girebilir, çeşitli müzik yazarlarını DJ kabinlerinin önünde yakalayabilirsiniz. Evet, yılbaşında Beyoğlu’na gitmek delilil olabilir ama Tomtom Sokak, labirentimsi yapısıyla meydandan iyidir.

Kış aylarında Bodrum‘un farklı bir güzelliği var. Özellikle yılbaşında iyi bir kaçış noktası olabilir. Üstelik Bodrum merkezde, meydanda Sertab Erener konseri var. Üstelik gece yarısından sonra, her zevke göre bar seçeneği var.

Şehirden kaçmak isteyenlere diğer sokak partisi önerisi de Alaçatı‘dan. Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolanıp, meydanda iki eğlenceli konseri dinleyebilirsiniz. Biri yaptıkları müziği ‘oryantal blues’ olarak tanımlayan ve eğlence garantisi veren Luxus, diğeri de DJ Tarık.

Önceki liste

Çocukların gözünden anlatılan 20 muhteşem film

Sonraki liste

Steve Jobs kitapları

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!