Moda

Yenilik arayanlara 6 yeni parfüm

Parfümünüzden sıkıldınız mı ya da arkadaşınıza parfüm mü hediye etmek istiyorsunuz? Kadın ve erkekler için yeni çıkan bu 6 parfüm işinizi kolaylaştırabilir.

duranceDurance Kaşmir Çiçeği

Parfüm Keyfi serisinden güneşli çiçek kokularının sıcak ve yumuşak dokunuşu olarak tarif edilen bu yeni koku, beyaz çiçek ve süt notalarının harmanlandığı bir sonbahar parfümü. Ayrıca günlük kullanım için sabun, duş jeli, tatlı badem yağı ve vücut losyonu da Kaşmir Çiçeği serisine ait diğer ürünler. Seride yer alan hiçbir ürünün paraben, phenoxyethanol, sodium laureth sulfate ve silikon içermediği ve hayvanlar üzerinde test edilmediği belirtiliyor. Fiyatı: 98 TL. www.durance.com.tr

Shalimar-Souffle-de-ParfumShalimar Souffle de Parfum

Guerlain Paris’ten yepyeni bir Thierry Wasser tasarımı… Üst nota mandalina, bergamut, limon; orta nota sambak yasemini, portakal çiçeği; dip nota vanilya, beyaz misk, paçuli içeriyor. Malt altın imzalı şişenin kutusunda Shalimar efsanesini anlatan bir minyatür var. Fiyat: 50 ml 323 TL, 100 ml 425 TL.

Fan di Fendi Pour HommeFan-di-Fendi-Pour-Homme

Fendi erkeğinin ikonik parfümü olarak lanse edilen parfümün iddiası, baştan çıkarıcılığı. Üst notalarda calabria bergamotu, mısır fesleğeni, Sicilya mandalinası; orta notalarda Guatemala kakulesi, Reunion Adası’ndan pembe biber taneleri, Mısır sardunyası, Texas sedir ağacı; alt notalarda yumuşak deri, Venezuela tonka ve Indenesia paçulisini barındırıyor. Üstelik maskülen detaylarla yeniden yaratılmış yeni şişesinde. Fiyatı: 50 ml 180 TL, 100 ml 246 TL.

myburberryMy Burberry

My Burberry, Londra’nın yağmur sonrası büyüleyici kokan çiçek bahçelerinden ve trençkot giyen bir kadının duygularından esinlenerek yaratıldı. Sardunya, altın ayva ve frezya orta notaları iken; üst notalarında tatlı bezelye ve bergamot; alt notaları ise Şam gülü ve paçuli bulunuyor. Fiyat: 90 ml EDP 430 TL.

ArethusaTiziana Terenzi’den yeni iki koku

Zanaatkar üç kuşağın niş parfüm bilgisi ile harmanlanan Tiziana Terenzi’den, büyülü seyahatlerden esinlenilerek yaratılan iki yeni eser: Arethusa ve Laudano Nero… Arethusa’da Sicilya’nın tüm renkleri ön planda; meyveler, odunsu Akdeniz bitkileri, Syracuse ve Ortigia adasından toplanan baharatlar ile uyumlu bir zıtlık oluşturulmuş. Üst notalarında portakal, zencefil, erik, incir, pembe greyfurt; orta notalarında kırmızı sandal ağacı, yasemin, gül, safran, greyfurt, portakal çiçeği, sandal ağacı, nar, funda çiçeği; alt notalarında ise, paçuli, vetiver, deri notaları, tuz, beyaz kum, zakkum, katır tırnağı yer alıyor.

Laudano-NeroLaudano Nero’da ise şehrimiz Paris. Üst notalarında absent, konyak, biberiye, tütün, mersin, siyah amber; orta notalarında kırmızı gül, akasya balı, sedir ağacı, iris, sandal ağacı, biberiye, çiçekli dişbudak, kaşmir, kâfur ağacı; alt notlarında ise tütsü, oud, vetiver, misk, meşe, Madagaskar vanilyası, defne yaprağı ve sakız barındırıyor. Fiyat: 100 ml 490 TL.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki liste

Meraklısına en popüler 6 photoshop kursu

Sonraki liste

Türkiye'de en iyi 4 capoeira kursu

Eda L.

Eda L.